Şeftalili limonata

Kullanıcı Oyu: 4 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin değil
 

 

Yaz aylarının en sevilen içeceği limonatayı bu defa şeftali ile birlikte hazırladım. Şeftalili limonatanın rengi de, lezzeti de tahminimden çok daha güzel oldu. Bol buz, maden suyu ve taze meyve ilavesiyle sunumu da çok güzel oluyor yaz sofralarında. Bu ölçülerle standart boy bir sürahi kadar oluyor. Daha fazla yapmak isterseniz ölçüleri artırın. Şekerini azaltmak, artırmak size kalmış, verdiğim şeker ölçüsü tam kıvamında oluyor. Eğer tatlı gelirse bir adet daha limon suyu ilave ederek tadını dengeleyin. Az gelirse, biraz bal ekleyebilirsiniz. Şimdiden afiyet olsun.

 

Şeftalili limonata tarifi
Malzemeler:

      Süslemek için;

Su bardağı ölçüsü 200 ml.

 

Hazırlanışı:

Farklı bir lezzet denemek isterseniz sütlü limontayı tavsiye ederim. Tadı gerçekten çok güzel oluyor. Tarifine buradan bakabilirsiniz.

Zencefilli fermente limonata tarifini buradan okuyabilirsiniz.

Şeftalili buzlu çay tarifini buradan okuyabilirsiniz.

RİCA; Buradan bir ricada bulunmak istiyorum. Tariflerimi sadece bloğumdan paylaşıyorum. Sosyal medya hesaplarımdan tanıtımını yapar, bloğuma link veririm. Deneyip, paylaşan arkadaşlarımdan tariflerimi kopyalarak IG ya da Facebook sayfalarından paylaşmamalarını rica ediyorum. Alıntı yaparak bloglarınızdan paylaşabilirsiniz, bundan çok mutlu olurum. Göstereceğiniz anlayışa şimdiden çok teşekkür ederim.

 

Farklı bir teknikle yaptığım bol aromalı limonata tarifimi buradan okuyabilirsiniz.

 

13 mükemmel dondurma ve sorbe tarifini buradan okuyabilirsiniz.

 

Brownie ve kahve... Kim sevmez ki? Kahveli brownie tarifini buradan okuyabilirsiniz.

 

Nane likörü tarifini buradan okuyabilirsiniz.

 

Bu tarifimi beğendiyseniz bunları da deneyin

, , ,