Merhaba

 

Merhaba,

Yemek yapmayı, yemeği, kısacası yemekle ilgili herşeyi çok severim. Benim için en büyük mutluluk ailem ve sevdiğim dostlarımla birlikte yemek masasında geçirilen uzun saatlerdir. Uzun bir çalışma hayatından sonra, evime ve mutfağıma daha fazla vakit ayırmaya başlayınca, yemek tutkum iyice arttı. Hele de kendi bahçem de meyve ve sebze yetiştirmeye başlayınca. İşte bu sebeple yıllarca topladığım, dinlediğim, izlediğim, yemek bilgimi ve tariflerimi, sizlerle paylaşmak istedim. Eğer tariflerimi beğenir, onları denerseniz çok memnun olurum. Denerken kendi damak tadınıza göre eklemeler yapıp, çıkarabilirsiniz. Ama tariflerimi denediğinizi bana yazar, ya da kendi blog ya da sitenizde kullanmak istediğinizde haberdar ederseniz çok sevinirim...

Şunu bilmenizi isterim ki, ben şef değilim, burada bulacağınız tarifler de, ilk defa duyacağınız değil, kendi yorumumla denediğim tarifler olacaktır. Genelde ne yaparsam yapayım, pek ölçüyle yapmam. El alışkanlığıma ve sağduyuma güvenirim. İsterim ki siz de tarifleri denerken, içine kendi sevdiğiniz baharatları katın, ya da başka bir yöntemle pişirmeyi deneyin. Mutfakta deneme yapmaktan, yapığınız birşeyi bozmaktan korkmayın. Bütün yeniliklere açık olun. Kendi zevkinize göre yemekler yapmayı deneyin. Herhangi bir yerde okuduğunuz tarifler size sadece yol göstermeli. Niye derseniz, ne de olsa uzay mekiği yapmıyoruz, sadece sevdiklerimizle paylaşmak üzere yemek yapıyoruz. Unutmayın, ne yaparsanız yapın eğer sevginizi kattıysanız, zaten çok güzel olur.

Bir de hazır gıdalar etrafımızı bu kadar sarmışken, evde yapması zor olur düşüncesiyle, hazır almayı tercih ettiğimiz pek çok gıdayı (örneklersek, hardal yapmak gibi) pratik tariflerle evde kendimiz yapalım. Çocuklarımıza ve sevdiklerimize mümkün olduğu kadar içinde katkı malzemesi olmayan, mevsimindeki taze sebze ve meyvelerle sağlıklı yemekler hazırlayalım istedim.

Bu site sayesinde ben de, sizden gelen yorumlar ve önerilerle, paylaştıklarımdan daha çok yeni ve güzel şeyler öğreneceğimden eminim. Paylaşmak istediğiniz tariflerim için, yazacağınız yorumlar için sizlere şimdiden çok teşekkür ederim.

Basında benim ve bloğum hakkında çıkan yazıları, tariflerimin yayınlandığı kitap ve yemek dergilerinin yer aldığı bilgileri ve içinde olmaktan çok keyifle yer aldığım, bloğumu anlattığım TRT Belgesi Eksik Parça'nın videosunun tamamını BASINDA DOKUZUNCUBULUT bölümünden okuyabilirsiniz.

Sevgilerimle,

Aslı Balakin

 

 


© 2009 - 2017 dokuzuncubulut Her hakkı saklıdır. Yazı ve fotoğraflar hiçbir şekilde izin alınmadan kullanılamaz, alıntı yapılamaz.