Kırmızı biberli zeytinyağı yapımı

kırmızı biberli zeytinyağı tarifi

Kırmızı biberli zeytinyağı tarifi

Yemeklerde en çok kullanılan arnavut biberlerini saklamanın bir yolu da yağ içinde bekletmektir. Kırmızı biberleri bir kavanoza koyun üzerini örtecek kadar zeytinyağı ekleyin. Eğer yağa biraz acılık geçsin isterseniz, bir kaç kırmızı biberi kırıp çekirdeklerini kavanoza atın. Böylece biberler taze görüntülerini kaybetmeden kış boyunca kullanıma hazır olarak saklanırlar. Yağını da salatalarda, pizzalarda kullanabilirsiniz.

Başka bir yöntemde; salata ya da soslarda kullanmak için birkaç tane kırmızı biberi robotta, zeytinyağı ile iyice karıştırın. Biberler iyice ezilip yağın içine nüfus edecektir. Bu karışım çeşitli soslara, kıtır pizzalara, ve zeytinlere ayrı bir lezzet katar.   Eylül 2009

 

Kırmızı biberli tuz tarifimi buradan okuyabilirsiniz.

 

Mükemmel lezzette acı biberli bal tarifimi buradan okuyun.

 

  • Salçadan, tarhanaya, baharatlı tuzlardan, kurutulmuş domatese kadar aklınıuza gelebeiecek bütün kış haırlıklarını bir doyada topladı. KIŞA HAZIRLIK dosyamı buradan okuyabilirsiniz.  

 

Bu tarifimi beğendiyseniz, bunları da deneyin

  • Probiyotik turşu tarifimi buradan okuyun.
  • Ev yapımı tereyağı tarifimi buradan okuyun.
  • Lor peynirli biber tarifimi buradan okuyun.

 

 


Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

© 2009 - 2017 dokuzuncubulut Her hakkı saklıdır. Yazı ve fotoğraflar hiçbir şekilde izin alınmadan kullanılamaz, alıntı yapılamaz.